12. Haastepäivän aiheena on raidat, ja päädyinkin tällä kertaa tavallista räväkämpään lopputulokseen. Halusin yhdistää mustaa kirkkaisiin väreihin, ja sainkin aikaan oikein mehevät ampiaiskynnet!
Aluksi siis lakkasin kaikille kynsille kaksi kerrosta Gina Tricotin Lemonia, ja tämän päälle tein kuvioita paperiin pyyhityllä kuivalla lakkapullon sudilla distressed -tyyliin, käyttäen O.P.I:n Kiss Me I’m Braziliania sekä vielä sen päälle uudestaan lisää kuviota Ginan Lemonilla. Tämän jälkeen tein vielä nimettömiin ja peukaloihin samaa kuviota Nufun mustalla ja viimeistelin nämä kynnet päällyslakalla.
Muille kynsille lakkasin väliin kerroksen Secheä ja sen kuivuttua teippailin niiden kärkiin tuollaiset raidat Nufun mustalla. Lopuksi lisäsin niitit kynsien tyviin ja kuorrutin nekin kynnet Sechellä. Ihan putkeenhan homma ei mennyt raitojen kanssa, mutta onneksi noita pikkuvirheitä ei käsivarren mitan päästä huomannut 🙂
Lakkaus miellytti omaa silmää yllättävänkin paljon, vaikken ollut aikaisemmin tämän tyylisiä kynsiä toteuttanutkaan. Pitääkin leikkiä useammin mustan ja kirkkaiden värien yhdistelmillä!
Onko jo liiankin räväkät?
Aiemmat 31 päivän haasteen lakkaukset:
1. Red nails
2. Orange nails
3. Yellow nails
4. Green nails
5. Blue nails
6. Violet nails
10. Gradient nails
11. Polka dots
Siistit kynnet! Hyvin erikoiset, enpä ole ennen törmännyt vastaaviin! 😀
Sä jotenkin aina keksit niin erilaisia kynsiä, osaat yhdistellä värejä ja koristeluita niiiiiiiin hyvin! Sulla on näemmä hyvä mielikuvitus 🙂
Voi vitsi miten hienot! 🙂
Älyttömän kiva lakkaus!
Hih kiitoksia! Joo, nää on vähän omaa luokkaansa – enkä tiedä että hyvällä vai pahalla tavalla 😀
Voi että, kiitos!! ♥ Mielikuvitusta mulla kyllä riittää, mutta taiteellisessa silmässä on puutteita reippaastikin – välillä tulee sen sorttisia yhdistelmiä kynsille ettei mitään järkeä 😀
Kiitos! :')
Kiitos Tinkerbell 🙂 ♥
Ihanan erilainen lakkaus! Sopii älyttömän hyvin sun kynsien muodolle! 🙂
Nää on jotenki todella herkulliset kynnet. Upeat ku mitkä!
Oijoih, suuret kiitokset Outi! <3
Kiitoksia Katarooma!! 🙂 <3
Great mani! I love this effect! 😀
Juuri sopivan räväkät 🙂 Tykkään!
Thank you so much! 🙂
Kiitos Enail! 🙂