Kynsien koristelu

Mint & Pink

Ihastuttavaa sunnuntaita kaikille! Kylläpä viikot kuluvatkin vauhdilla, huomenna olisi taas maanantai ja sitten onkin enää viikko että alkaisi koulun työharjoittelujakso. Phuuh, nyt siis pitäisi tulevalla viikolla lukea muutamaan kokeeseen ja saada vielä vinon pinon verran rästejä viimeisteltyä, eli voi olla, että blogin puolella on hiljaisempaa.

Mutta mutta, siirrytäänpä asiaan! Ollaan tosiaan #ablecs15 -haasteen viikolla yhdeksän, ja tällä viikolla esittelinkin jo aiemmin viikon ensimmäisen aiheen kynnet, joten nyt olisi luvassa toiseen aiheeseen väkerretty lakkaus teemalla ”Mint & pink”. Tämä oli vaikea haaste siinä mielessä, että pitkin viikkoa muissa blogeissa näkyi niin nerokkaan kauniita lakkauksia näillä väreillä toteutettuna että visiota oli hyvin vaikeaa lähteä etsimään loppuviikosta. Lopulta meninkin sillä taktiikalla että nappasin hyllystä ensimmäiset käteen osuvat sävyn lakat, heitin pari kerrosta kumpaakin kynsille ja aloin vain toteuttamaan koristeluja ilman sen kummempia ideoita. 
Nimettömiin ja peukaloihin syntyi krhm, mielenkiintoiset kukkaviritelmät akryylimaaleilla, ja muihin kynsiin vetelin kömpeloitä valkoisia kiemuroita, joista paljon taidokkaamman version voitte nähdä Künsii -blogissa, josta inspiraatio niihin oli päähäni jäänyt. Kaikissa kynsissä on ripaus glamouria ehkä jopa lempiglitteristäni, Essencen numerosta 16 joka kantaa nimeä Lovely, maybe.

Kokonaisuus on ihan kiva, koska värit on nätit. Sen sijaan koristelut eivät nyt ihan iske. Nuo kiemurakynnet olivat sinänsä kivat, että jotain vastaavaa voisin koittaa vielä tulevaisuudessa mutta kukkaset lonkeroinensa voisivat sen sijaan jäädä kokeilematta uudelleen, heh.
Viettäkääpä rentouttavaa sunnuntai-iltaa kaikki, palaillaan taas ensi viikolla!


// Hello lovelies! It’s again Sunday and I can’t understand where these weeks just disappear! Tomorrow is Monday, and then there are only one week before my school’s internship starts so right now I’m really busy with studying which means that next week might be a little silent here in my blog – sorry for that! 

But lets move on. It’s already week nine on #ablecs15 nail art challenge and today’s theme is ”Mint & pink”. I didn’t have any ideas for this manicure and I kinda just jumped to do this so they are not so pretty. Only thing in this mani I liked where those white swirls on mint colored nails but that idea I got from another nail blog called Künsii, and she really did make her swirls look amazing so I can’t even be proud of them, damn. 

Well, maybe next time I’ll do better. Btw there are two coats of IsaDora’s Boho Pink on my ring finger’s and thumb’s nails, and two coats of Rimmel’s Peppermint on the other nails and both of them worked fine. 

Have a great Sunday-eve everyone!


* IsaDoran lakka saatu yhteistyön kautta  // IsaDora’s polish were sent to me for cooperation 

Saatat myös pitää...

28 kommentti

  1. says:

    Hei, semmosta kysysin et mitä akryylimaaleja käytät? 🙂

  2. Tosi kauniit! Mä ainakin tykkään noista kukkakynsistä! 🙂

  3. says:

    Aivan ihanat! 🙂

  4. Oi että, on taas kauniit lakkaukset! 🙂
    Mullakin odottaa Peppermint lakkaukset julkaisemista, en vaan oo saanu aikaseks kirjottaa.. 😀

  5. says:

    Kauniit

  6. says:

    Aivan järjettömän upeat kynnet! <3

  7. Ihania lakkauksia sulla! Miten ihmeessä sun kynnet on noin hyvässä kunnossa kun ittellä aina lohkeilee 😮

    http://luxuriousdreamlife.blogspot.fi/

  8. says:

    Aivan älyttömän nätit kynnet ja väritkin sopii niin hyvin yhteen ♥

  9. Mä tykkään näistä ihan kympillä. Mieti, minä! Hempeistä kukkakynsistä! Joko mulla on kuumetta tai olet onnistunut osumaan johonkin kauan kadoksissa olleeseen herkkään puoleeni. Jos itse tekisin hemppiskukkakynnet niin matkisin aivan sumeana näitä… paitsi, etten osaisi, kun käsinmaalaus ei oikein luonnistu :).

  10. says:

    Mä tykkään näistä tosi paljon! 🙂 ja mun mielestä nuo kukkakuviot on tosi hienot 🙂

  11. says:

    Vau, nää on kivat. 🙂 Tykkään erityisesti minttuisista kynsistä!

  12. Nami! Pitää selvästiki mun lakata Peppermintillä pitkästä aikaa…

  13. Oumaxin maaleja, tästä näköjään unohtuikin mainita! Lisäänpä tuon tiedon postaukseenkin 🙂

  14. Oi kiitos! 🙂 Mun mieleen nuo kukkaset ei ihan olleet, mutta kiva kuulla että tykkäät! 🙂

  15. Kiitoksia! 🙂

  16. Kiitos Roosa! <3 Ja oih, mielenkiinnolla odottelen sun Peppermintejä 🙂

  17. Kiitos Eekku! 🙂

  18. Ohoh, kiitos Emmi! <3

  19. Oi kiitoksia! 🙂 Ja kynnet pysyy kunnossa kun niistä huolehtii, itse ainakin vannon kosteutuksen ja suojan nimeen. Eli suosittelen kovasti öljyämään kynsiä säännöllisesti ja pitämään ne aina ainakin aluslakan suojissa 🙂

  20. Kiitos paljon Nanne! <3

  21. Kääk Malle miten sä ees voit…. Siis olin illalla jo ihan väsyneenä ja ahdistuneena tulevasta maanantaista, ja sitten sä riennät paikalle ja totaalisesti pelastat mun illan! <3 Kiitos ihanasta kommentista, ja usko pois, kun tarttuisit siveltimeen niin kyllä se siitä nopeasti alkaisi sujumaan 🙂

  22. Oi vitsit, kiitos Outi! Kiva että tykkäät kukkasistakin, mun mieleen kun ne ei ihan olleet 🙂

  23. Kiitoksia Tiina! 🙂 Minttukynsistä itsekin tykkäsin 🙂

  24. Hih, ehdottomasti kannattaa! 🙂

  25. says:

    Aivan ihanat. <3 Peppermint on kyllä kauniin värinen. :3

  26. Ihanat! Tosi kauniit maalaukset<3

  27. Kiitos Fani! <3 Niinhän se on ... 🙂

  28. Oih kiitos Tinkerbell! <3

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *